Sťahujem aplikáciu CSS - Počkajte prosím

Vyberte si svoj kurz a "odomknite" ho

Späť na zoznam kurzov

LAMP web-server

lamp.jpeg
Dĺžka 00:13:41
Dátum 01. 2014
Súbory áno
Náročnosť
Cena kurzu Zadarmo
Časové predplatné Nie

LAMP vám umožní na našom počítači vytvoriť webový server s databázou. Jedná sa o balíček softvéru, ktorý obsahuje databázu mySQL, Apache web-server, a podporu programovacieho jazyka PHP, PERL alebo Python, na platforme operačného systému LINUX.

Jednou inštaláciou získate všetko, čo potrebujete pre zriadenie webového-servera. Takto môžete na vašom počítači vyvíjať alebo testovať rôzne webové aplikácie, a to aj bez pripojenia na Internet.

Apache je najčastejšie používaný webový server v systéme Linux. Webové servery sa používajú na spracovanie webových stránok, ktoré si vyžiadajú klientské počítače. Klienti sú webové prehliadače ako napríklad Firefox, Opera alebo Google Chrome, ktoré odosielajú typické požiadavky a zobrazujú webové stránky.

LAMP inštalácia (Linux + Apache + MySQL + PHP) je populárnym nastavením pre webové aplikácie na linuxových serveroch Ubuntu. Existuje nespočetné množstvo softvérových aplikácií, ktoré používajú zostavu serverov LAMP. Medzi populárne aplikácie patria napríklad Encyklopédia Wiki, Redakčné systémy ako Drupal, Joomla alebo Wordpress, a webové administračné rozhrania ako napríklad phpMyAdmin.

V tomto kurze sa oboznámite so softvérovým balíčkom LAMP, pomocou ktorého nainštalujete všetky súčasti webového servera na vašom počítači a vytvoríte „localhost“.

Komu je kurz určený
Užívatelia, ktorí si chcú nainštalovať a vytvoriť na svojom počítači vlastný webový server, na ktorom môžu testovať alebo vyvíjať rôzne webové aplikácie.

Potrebné vedomosti
Základné znalosti operačného systému Linux Ubuntu.

Odporúčame kurzy

 

Pre zverejňovanie príspevkov sa musíte Prihlásiť-Registrovať na stránke Chytrak.sk
{{{Forum:texty}}}

Odporúčame produkty:

Tu môžete zaplatiť: Logo TrustPay, MasterCard, Visa