Sťahujem aplikáciu CSS - Počkajte prosím

Vyberte si svoj kurz a "odomknite" ho

Späť na zoznam kurzov

Ubuntu - Linux pre každého

Ubuntu_Linux.png
Dĺžka 01:45:08
Dátum 11. 2012
Súbory áno
Náročnosť
Cena kurzu Zadarmo
Časové predplatné Nie

Počítač sa stal nevyhnutnou súčasťou nášho života, či už pri práci v kancelárii alebo v domácnosti. Na počítači môžeme sledovať filmy, hrať sa počítačové hry, písať texty alebo kresliť obrázky.

Pripojením počítača k sieti Internet získame prístup k množstvu informácií, internetovým stránkam firiem a kontaktom. Vďaka Internetu môžeme komunikovať s celým svetom rýchlo a efektívne.

Pre prácu s počítačom potrebujeme hardvér – teda zariadenie. Taktiež potrebujeme operačný systém, ktorého úlohou je, aby zariadenia v počítači navzájom spolupracovali.

Na výber máme niekoľko operačných systémov. Jedným z najrozšírenejších je operačný systém Microsoft Windows, ďalej je k dispozícii operačný systém OS X pre počítače Apple Mac, a taktiež množstvo distribúcii operačného systému Linux a Unix, ako napríklad: Ubuntu, Suse, Red Hat, BSD, a ďalšie.

Ak ste predtým pracovali a máte skúsnosti v systéme Microsoft Windows, prechod na Linux bude pre vás hračkou. Počítač je stále ten istý – monitor, klávesnica a myška. Odlišné je len grafické prostredie operačného systému a niektoré aplikácie.

V tomto kurze sa oboznámite so základmi práce v systéme Ubuntu (verzia 12.4 LTS).

Ukážeme si ako získať operačný systém zadarmo a ako sa rýchlo zorientovať v pracovnom prostredí. Následne vám predstavíme základné aplikácie, ako napríklad kancelársky balík OfficeLibre pre prácu s textom, tabuľkami, ďalej aplikácie pre prácu s grafikou, videom, hudbou a obrázkami.

Taktiež vám ukážeme, ako môžete v systéme Ubuntu pracovať s programami, ktoré ste zvyknutý využívať vo Windows – napríklad Word, Excel alebo rôzne hry.

Ubuntu ponúka niekoľko rôznych distribúcií a verzií pracovného prostredia. Každý si môže upraviť a prispôsobiť pracovné prostredie tak ako mu to vyhovuje.

Operačný systém Ubuntu je dostupný pre každého a zadarmo.

Môžete ho využívať v domácnosti ale taktiež vo firmách na podnikateľské účely.

Ubnuntu nájde široké uplatnenie v každom sektore, firme, školstve, štátnej správe či vede.

Stačí ho len vyskúšať!

Komu je kurz určený
Tento kurz je určený pre začiatočníkov, ktorí sa rozhodli začať používať počítač s operačným systémom Ubuntu. Uplatnenie však nájde i u pokročilých užívateľov Linuxu, ktorý si chcú zopakovať alebo zdokonaliť svoje vedomosti.

Potrebné vedomosti
Základy práce s počítačom.

Odporúčame kurzy

 

Pre zverejňovanie príspevkov sa musíte Prihlásiť-Registrovať na stránke Chytrak.sk
{{{Forum:texty}}}

Odporúčame produkty:

Tu môžete zaplatiť: Logo TrustPay, MasterCard, Visa